0532 211 28 66 emine.kaya@kalansigorta.com0216 641 17 84

Belirli aralıklarla sağlık durumunuzu kontrol ederek, hastalıklar ortaya çıkmadan gerekli önlemleri almak ve sağlığınızı korumak istiyorsanız Check-up teminatını seçmelisiniz.

Check-up Teminatında Neler Var?

Genetik incelemelerden, idrar ve kan tahlillerine, ultrasondan tüm vücut MR görüntülemesine kadar pek çok tetkiki içeren farklı check-up panellerinden yaşınız, cinsiyetiniz ve bütçenize en uygun olan alternatifi seçmeniz mümkün.


Klasik check-up taramasında, vücuttaki sistemlerin işleyişi değerlendirilir. Tam fiziki muayenenin ardından, kişide bir sorun yoksa başka tetkike gerek olmaz. Genellikle taramalar sırasında kan sayımına bakılır. Çünkü bu sonuçlar kişinin beslenmesi ve bağışıklık durumu hakkında bilgi verir, yorum yapma imkanı tanır. Check-up kapsamında, karaciğer ve böbrek testleri gibi vücudun dolaşım sistemiyle ilgili testlerin de yer alması gerekir. Çünkü bu iki organa yönelik testlerle vücudun fonksiyonları değerlendirilir. Solunum fonksiyonu ise önce akciğerin dinlenmesiyle kontrol edilir. Ardından tarama aracı olarak akciğer filmi çekilir. Ancak sigara içen kişilerde düşük dozlu akciğer tomografisi çekilmesi de gerekebilir. Çünkü kimi zaman akciğer filminde görülmeyen bulgular, tomografide belirlenebilir.

Bu Web Sitesi YeniÇözüm Markası YeniSoft ile geliştirilmiştir.