0532 211 28 66 emine.kaya@kalansigorta.com0216 641 17 84

Hakkımızda

Dünden Bugüne, 20 yılı aşkın süredir Hizmetinizdeyiz…

1992 yılında “Bayındır Sigorta” adı ile kurulan Şirketimiz, 2004 yılında Mehmet Ali Aydınlar tarafından satın alınarak Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş.ismini almıştır.

2007 yılında dünyanın en büyük fon şirketlerin Abraaj Group şirketin %50 hissesini alarak ortak olmuş ve 2013 yılına kadar ortaklığı sürmüştür.

2013 yılının en çok ses getiren hisse devirlerinden birine ev sahipliği yapan Şirketimiz, 280 milyon USD işlem hacmi ile yeni ortağı Bank Negara Malezya tarafından regüle edilen Avicennia Capital Sdn Bhd Finansal Holding Şirketidir. Avicennia Capital tamamen, Malezya Hükümetinin stratejik yatırım fonu olan Khazanah Nasional Berhad’ın sigorta yatırım koludur ve 13 Kasım 2013 itibarı ile Acıbadem Sigorta hisselerinin sahibidir

Alanında Uzman ve Tecrübeli

Acıbadem Sigorta, sektörde sağlık sigortaları alanında uzmanlaşmış ve bu alana yoğunlaşmış tek sigorta şirketi olma özelliği taşımaktadır.

Genel Müdürlüğü Ataşehir’de bulunan Acıbadem Sigorta, Doğu Marmara, Ege, Orta Anadolu, Güney Anadolu ve Kuzey Marmara Bölge Müdürlükleri; toplam 300'ü aşkın çalışanı ve Türkiye genelinde 350 acentesi ile sunulan sigorta hizmetlerinde hızı ve kalitesini üst düzeye çıkarmak amacıyla büyümesini sürdürmektedir.

Güçlü Finansal Yapılanma ile Sektörün Büyük Oyuncusu

2017 yılı Mart sonu verilerine göre; şirketimiz, sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme performansı ile sağlık / hastalık sigortaları alanında prim üretimini %15 artırarak 440 milyon TL seviyesine çıkarmış, böylelikle pazar payını 0,4 puan yukarı taşımıştır.

Acıbadem Sigorta Mart 2017 sonu itibarıyla, %27 pazar payı ve 480 Bin sigortalısı ile sektördeki ikinci büyük sağlık sigorta şirketi konumundadır.

İhtiyaçların yönetimiyle birlikte sigortalıların bütçe yönetimine de katkı sağlayan esnek ürün yapıları ve farklı tedavi merkezi seçenekleri ile sigortalılarına destek olmaya devam etmektedir.

İhtiyaç Yönetimi Anlayışı ile Her An Yanınızda…

Şirketimiz, sayısı 3.500’ü aşkın medikal hizmet ağı kuruluşları ile sigortalılarına yüksek kalitede sağlık hizmeti alma imkanı sunmaktadır.

Tamamen iç kaynaklarla geliştirilen ve veri güvenliğine odaklanılarak altyapısı kurgulanan otomatik provizyon sistemleri sayesinde, provizyon beklemeye son vererek müşteri memnuniyetini her geçen gün artırmaktadır.

Bu Web Sitesi YeniÇözüm Markası YeniSoft ile geliştirilmiştir.